ATEX

Loe lähemalt ATEX õigusaktid

ATEX õigusaktid

ELi ühine direktiiv 2014/34/EL, tuntud ka kui ATEX, püüab vähendada tööstuse plahvatusohtliku keskkonnaga seotud riske.

ATEX-i eesmärk on kindlustada kogu Euroopa Liidus ühtsed juhised, nii et plahvatuse ja järgnevate kehavigastuste ning masinate kahjustuste oht oleks minimaalne.

Esmajoones on ATEX oluline ettevõtetele, kes käitlevad näiteks puidust, alumiiniumist, plastist, jahust, suhkrust või muudest orgaanilistest materjalidest pärit tolmu plahvatusohtlikke kontsentratsioone, samuti bensiini, atsetooni ja patareide aurusid ja suitse.

Kõik Geoventi ATEX-tooted on toodetud vastavalt direktiivile 2014/34 / EL.
Asjaomase ettevõtte tsooniklassifikatsioonide hankimine on konkreetse tööandja kohustus ja sageli tehakse seda koostöös kohalike tuletõrjeametitega.
Lisateavet ATEX-i tolmuplahvatuste kohta, leiate juhistest AT-instruction C.0.9

Tulevikus peavad Euroopa ettevõtted hindama, kas seoses nende tootmisega on plahvatusoht tuleohtlike gaaside, aurude, vedelike, udu/aerosoolide või tuleohtlike tolmudega segatud atmosfääri süttimise tagajärjel. Kui vastus on jaatav, tuleb ohtu hinnata plahvatusohtlike alade klassifikatsiooni aluseks. Lisaks peab ettevõte plahvatuste vältimiseks ja dokumentide koostamiseks kasutama ettevaatusabinõusid.

Keskne põhimõte on ettevõtte jagamine tsoonideks plahvatusohu ja selle tagajärgede põhjal. Sellega seoses on vaja arvestada ohu tüüpi ja mahtu, ventilatsiooni, turvasüsteeme ja potentsiaalseid süüteallikaid, näiteks elektrostaatilist laengut, elektripaigaldisi ja mehaaniliselt tekitatud sädemeid. Hindamine kehtib nii olemasolevate seadmete kui ka uute hangitavate masinate ja seadmete kohta. Geovent ATEX-i tootega on kaasas täielik kasutusjuhend ja heakskiidetud sertifikaadid.

Plahvatuskindlad tooted
“Geovent ATEX toodetega on kaasas täielik kasutusjuhend ja kinnitatud sertifikaadid”

Korrelatsioon ATEX-direktiivide vahel

“ATEX 95” – 2014/34/EU “ATEX 197” – 99/92/EC
Kasutusala seadmegruppide seadmete spetsifikatsioonis Tsoonide loomine protsessiplaanides ja valik af seadmetes
Tolmu kasutamiseks (D)
1. kategooria D Tsoon 20
2. kategooria D Tsoon 21
Kategooria 3D Tsoon 22
Gaasi kasutamiseks(G)
1. kategooria G Tsoon 0
2 G kategooria 1. tsoon
Kategooria 3 G 2. tsoon
Seadmete riskihindamine Töökoha riskihindamine
Vastavusdeklaratsioon Plahvatuskaitse dokument
(CE-märgis)
Zone Kirjeldus Seadmed Geovent seadmed
0. tsoon Piirkond, kus pidevalt, sageli või pikema aja jooksul on plahvatusohtlik atmosfäär, mis koosneb õhu ja tuleohtliku gaasi, aurude või udu segust 1. kategooria G (gaas)
1. tsoon Piirkond, kus tavatalitluse ajal võib aeg-ajalt tekkida plahvatusohtlik segu õhust ja flöödigaasist, aurust või udust , 1. või 2. kategooria G (gaas) MSX/MEX ventilaator
2. tsoon Piirkond, kus normaalse töö käigus plahvatusohtlikku keskkonda, mis koosneb õhu ja tuleohtliku gaasi, auru või udu segust tõenäoliselt ei esine Kuid kui see tekib, on see ainult lühikest aega 1., 2. või 3. kategooria, G (gaas) MSX / MEX-ventilaator
Tsoon 20 Piirkond, kus pidevalt, sageli või pikema aja jooksul võib olla plahvatusohtlik keskkond, mis koosneb tuleohtliku tolmu ja õhu pilvest 1. kategooria D (tolm) GFX Filtre
Tsoon 21 Piirkond, kus tavatalitluse ajal võib aeg-ajalt tekkida plahvatusohtlik keskkond, mis koosneb tuleohtliku tolmu ja õhu pilvest , 1. või 2. kategooria (tolm) GFX-filtre, MSX/ MEX-ventilaator
Tsoon 22 Piirkond, kus normaalse töö käigus ei pruugi plahvatusohtlikku keskkonda, mis koosneb tuleohtliku tolmu ja õhu pilvest, tõenäoliselt ei esine, ja kui see peaks niikuinii tekkima, on see ainult lühikese aja jooksul 1., 2. või 3. kategooria, D (tolm) GFX Filtre, MSX / MEX ventilaator
Saleateam_2024

Võtke ühendust meie tehnilise müügimeeskonnaga

Telefon: +45 8664 2211

Telli uudiskiri

Inspiratsioon

GEOVENT A/S suudab pakkuda ka kohandatud lahendusi.
Allpool näitame valikut paigaldatud seadmetest, kus oleme leidnud kliendile sobiva lahenduse.

Kiire kohaletoomine

Pakume turul parimat tarneaega!

Hindame, kui kliendid tellivad kaupu aegsasti ette – kuid mõistame ka, et see võib mõnikord olla keeruline. Seetõttu tahame olla osa lahendusest.

Meie prioriteet on omada suhteliselt suur laovaru, sest teame, et see loob meie klientidele lisaväärtust. Seetõttu on meil laos alati lai valik kohtäratõmbeid, voolikurulle, filtreid ja muid ventilatsiooni- ja väljatõmbesüsteemide komponente.
Standardtoodete tarnimine lühikese tarneajaga on meie jaoks väga oluline ja osa optimaalsest teenusest.

Oleme jätkuvalt keskendunud oma klientide teenindamisele

Meil on märkimisväärne kogemus ka kõige keerukamate eriülesannete lahendamisel.

Usume pikaajalistesse suhetesse partnerite, edasimüüjate ja lõppklientidega. Usume konstruktiivsesse koostöösse, kus teeme sõna otseses mõttes kõik üksteise aitamiseks!

Meil on lai valik standardtooteid, mille kombineerime teie jaoks tõhusaks ja konkurentsivõimeliseks lahenduseks. Vajadusel oleme siiski valmis kasutama oma pikaajalist kogemust spetsiaalse lahenduse väljatöötamiseks just teie vajadusele.
Võimalike soovide korral võtke palun meiega ühendust.

Pädev juhendamine on teie turvatunde garantii

Meil on märkimisväärne kogemus ka kõige keerukamate eriülesannete lahendamisel.

Kui te ei leia meie veebilehelt seda, mida otsite, saame tõenäoliselt aidata teil selle lahendust välja töötada.

Võtke meiega ühendust ja me räägime võimalustest

Kirjuta meile

Andke meile teada, kuidas saame teid aidata, ja me pöördume teie poole.