PALJU KOHTÄRATÕMBE LAHENDUSI

Keevitussuitsu

kohtäratõmme

+ Kliendikesksed lahendused paljudele rakendustele

+ Suurepärane teenindus

+ Lühikesed tarneajad

+ Rohkem kui 50 aastat edu turul

+ Spetsialiseeritud kaubanduse usaldusväärne partner

Keevituse ja jootmise suits

Vastutavad ettevõtted tagavad, et keevitusaurud ja jootegaasid eemaldatakse töökohalt, et kaitsta töötajaid haiguste eest. Seda seetõttu, et keevitus- ja jooteaurud on metallitööstuse töötajate hingamisteede haiguste kõige levinumad põhjused.

Keevitamine ja jootmine eraldavad materjali kuumutamisel tekkiva keemilise protsessi tõttu gaase ja osakesi keevitusaurude kujul. See keevitusaur kujutab endast ohtu töötajatele tervisele ja seetõttu on keevitussuitsu tõhus eemaldamine töökohal äärmiselt oluline. Keevitusaurud võivad pika aja jooksul suitsuga kokkupuutuvatel töötajatel põhjustada mitmesuguseid keerulisi ja tõsiseid haigusi. Just seetõttu peaks töötajate tervis ja ohutus olema esikohal. Keevitusauru eemaldamine aitab luua paremat ja ohutumat töökeskkonda kõigi hüvanguks.

Keevitamine GEOVENT ESA imutoruga

Meil on aastatepikkune kogemus auru keevitus- ja jootegaaside eemaldamisel ning meie tooted on kohandatud selle valdkonna vajadustele. Meie tooted eemaldavad saaste tõhusalt tekkekohas, minimeerides töötajate terviseriske. Samas on tooted kasutajasõbralikud ja paindlikud, mistõttu sobivad ideaalselt erinevat tüüpi töökohtadele.

Näiteks tarnime erinevat tüüpi väljatõmbe imutorusid ja nende otsikuid, mida saab paigutada saasteallika lähedale. Sageli soovitame lahendusi, mis on töökojas fikseeritud ja mida juhitakse automaatselt – W3 heakskiiduga või ilma. Teise võimalusena saame pakkuda mobiilseid seadmeid erinevate filtreerimissüsteemide ja erinevate liigend-imutorudega.

Võtke ühendust meie müügiosakonnaga ja aidake meil leida teile kõige optimaalsem lahendus.

Kohtväljatõmbe juhend

See tabel näitab, millist õhuhulka peaksite kasutama,
sõltuvalt rakendusest.

Protsess Õhuvool väljalaskeava kohta
[m³/h]
Vooliku läbimõõt [mm] Õhu kiirus kanalis filtreerimata küljel [m/s]
Sobivad Geoventi tooted
Keevitussuits legeerimata teras (TIG) 1000 160 10 – 15 WING, COMPACT, MEF ja GeoFilter GFB2
Keevitussuits legeerimata teras (MMA, FCA, MIG/MAG) 1000 160 10 – 15 WING, COMPACT, MEF ja GeoFilter GFB2
Keevitussuits legeeritud teras (TIG) 1000 200 10 – 15 WING, COMPACT, MEF ja GeoFilter GFB2
Keevistussuits legeeritud teras (MMA, FCA, MIG/MAG) 1500 200 10 – 15 WING, COMPACT, MEF ja GeoFilter GFB2
Keevitussuitsu alumiinium (MIG/MAG, TIG) 1500 200 10 – 15 WING, COMPACT, MEF ja GeoFilter GFB2
Laser/plasma lõikamine Sõltuvalt lõikelaua suurusest [m²] 10 – 20 MEF, GeoFilter GFB2 ja GFH

Miks valida Geovent?

Meie ettevõte on eksisteerinud üle 50 aasta ja sellel on
kirg kohtväljatõmbe- ja filtreerimistehnoloogia suhtes.

Kliendikesksed lahendused paljudele rakendustele

Lähtudes iga kliendi vajadustest, leiame efektiivsed ja kulutõhusad lahendused

Suurepärane teenindus

Meie ettevõttesisesed ja -välised tehnilised müügiinimesed on valmis teid teenindama ning samuti pakume teile veebis erinevat dokumentatsiooni.

Lühikesed tarneajad

Hästi varustatud tooraine ja valmistoodete laoga suudame pärast tellimuse saamist tarnida lühikese aja jooksul.

Spetsialiseerunud kaubanduse usaldusväärne partner

Teeme tihedat koostööd paigaldajate ja turustajatega üle kogu riigi, toetades neid nende vajadustele vastava nõu ja dokumentatsiooniga.

Lühike video keevitusaurude eemaldamise kohta

Igat tüüpi keevitamisel on väga oluline kaitsta töötajaid mürgiste aurude eest. Kohtäratõmbe võimas väljatõmme tagab tervisliku töökeskkonna.

Väljatõmmatud suits läbib tõhusat filtrit, mis puhastab õhku enne vabasse õhku laskmist.

Optimaalse väljatõmbe saavutamiseks kasutatakse korrosioonikaitsega ventilaatorit, mida juhib automaatne juhtseade. Nii tagatakse, et väljatõmbamine algab keevitamise ajal ja et energiatarbimine hoitakse minimaalsena.

Tootevalik

Allpool leiate mõned meie tuntud ja tunnustatud tooted.

Tutvuge nendega või külastage meie veebisaiti, et saada ülevaade kogu meie tootevalikust.

Kompaktne väljatõmbekäsi sisemise kandekäega - teleskoop.

COMPACT arm

Sisemise kandva hoovaga kohtäratõmme – teleskoopne. Mõõtmed: ø160 ja 200. Pikkus: 1 kuni 8 m.

GeoFilter GFB2 W3 on täielik ja isepuhastuv filtriüksus.

GFB2 W3 Filter

GFB2 W3 on filtriseade, mida kasutatakse erinevatel filtreerimise eesmärkidel.
Õhuvool kuni 28.800 m³/h.

ESA arm

Kohtäratõmbe liigend-imutoru välise kandva hoovaga. Mõõtmed: ø160 ja ø200 mm. Pikkused: 2 kuni 8 m.

ASA-4 arm

Välise kandva hoovaga kohtäratõmbe imutoru. Mõõt: ø160 ja 200. Pikkus: 2 kuni 9 m.

HVU

HVU

Meie tööstuslikuks ja raskekujuliseks kasutamiseks mõeldud kõrgvaakumiga seadmeid kasutatakse autode ettevalmistamiseks, lihvimistolmu eemaldamiseks, keevitamiseks tõrviku väljatõmbega jne. Saadaval on erinevad võimalused.
Rõhk: kuni 35000 Pa
Õhu maht: kuni 2.600 m³/h

LEF-MEF ventilaator

LEF-MEF ventilaator

Väljatõmbeventilaator. Korrosioonikindel. Energiasäästlik. Õhuvool: 700 kuni 24100 m³/h. Rõhk: 200 kuni 4500 Pa

GFH ja GFH PLUS filtrid

GFH ja GFH PLUS filtriseadmed on tõhus lahendus tolmu ja suitsu filtreerimiseks. Lai valik rakendusi. Õhuvool kuni 60.000 m³/h.

Portatiivne ventilaator PM-180

Portatiivne ventilaator PM-180

Portatiivne seade, mis sobib keevitamise suitsu, aurude jms äratõmbeks kohtades ja ruumides, kus fikseeritud väljatõmbesüsteem ei sobi.

GeoFlex Weld

GeoFlex Weld

GeoFlex Weld on kergekaaluline PVC ventilatsioonivoolik, mis sobib kasutamiseks sellistes kohtades nagu keevitus, kliimaseadmed ning paakide ja kaubaruumide ventilatsioon jne.
Temperatuur: kuni 60°C (lühiajaliselt 110°C)
Mõõtmed: ø80 kuni ø250 mm

Meie kliendid

Teenindame suuri ja väikeseid kliente üle kogu maailma ning pakume teile
võimalust nendega ühendust võtta ja õppida nende kogemustest meiega töötamisel.

"See on ideaalne, et saada ideid lahendusteks Geoventi kodulehel ja saada lõplikku nõu pädevalt müügimeeskonnalt"

Steen Lassen
Lasseni ventilatsioon

"Geoventi tooted töötavad ootuspäraselt ja nende tarnimine on alati kiire ja täpne."

Alex Gros
Econ Werkstattausrüstungs gmbh

Ootame et saaksime teid teenindada
isiklikult, telefoni teel või internetis

Saatke siis meile sõnum kohe, kiiresti ja ilma kohustuseta, ja me võtame ühendust.

Saleateam_2024

  KEEVITUSSUITSU JA JOOTEAURUDE EEMALDAMINE

  MIS ON KEEVITUSSUITS JA JOOTEAURUD?

  Keevitusaurud ja jootegaasid moodustuvad keevitatava materjali, keevituselektroodide ja joote ning protsessis kasutatava täitematerjali aurustumisel. Keevitamisel moodustuvad erinevad keemilised ained, mis on nii nähtavad kui ka nähtamatud. Keevitusaurud koosnevad nii gaasidest kui ka peenest tolmust ja nii väikestest osakestest, et neid kirjeldatakse nanoosakestena. Aurud võivad sisaldada mitmeid metalle, nagu raud, vask, mangaan, kroom ja nikkel. Nikkel, kroom ja keevitusaurud on praegu kantserogeenide nimekirjas. See muudab veelgi olulisemaks otsuse keevitamise ja jootmise aurude eemaldamise kohta.

  EESKIRJAD JA ÕIGUSAKTID

  Metallitööstus areneb pidevalt ja see seab nõudmised ka seadmetele, millega töötatakse – seadmed peavad suutma toime tulla näiteks materjalide ja tootmisprotsessi uuendustega. Ettevõtte omanikuna või vastutava inimesena tootmise eest metallitööstus, on oluline nende arengutega sammu pidada, et Töötajaid saab kaitsta parimal võimalikul viisil ohtlikes olukordades, näiteks keevitusaurude emissiooni korral. Kuigi töötajad keevitajatena on kohustatud kasutama kaasasolevat turvavarustust , on tööandja kohustus tagada varustus, mis vastab sel ajal nõuetele. Kui töötaja saab teada töökoha ohutust mõjutavast probleemist, peab ta sellest teatama oma tööandjale või tööohutuse esindajale. Oluline on, et tööandja ja ohutusvolinik tagaksid töökeskkonna ohutuse ning töövahendid vastaksid kohalikele ja riiklikele seadustele ja määrustele. Samal ajal on oluline, et tooteid, töökeskkonda ja ohutust kontrollitaks regulaarselt, kuna väljatõmbe tõhusust võivad mõjutada mitmed tegurid. Need võivad olla näiteks muutused tööprotsessides, uued töötajad, muutused kasutatavates materjalides jne. Tööpiirkondade ja tööohutuse kontrollimisega on võimalik vältida tõsiste terviseprobleemide ohtu.

  KEEVITUS- JA JOOTEAURUDE EEMALDAMINE

  Hea ja tõhus ennetamine võib kõrvaldada paljud tõsised terviseprobleemid ja aidata luua paremat töökeskkonda. Keevitamise ja jootmisega seotud ohutusriskide minimeerimiseks või kõrvaldamiseks on oluline, et töökoht oleks hästi ventileeritud. See tähendab, et saasteained eemaldatakse allikalt nii palju kui võimalik, nii keevitava töötaja kui ka teiste läheduses viibivate töötajate kaitsmise eesmärgil. Hea mõte on viia läbi töökoha riskihindamine, et näha, kus on vaja tegutseda. Sealhulgas, kui palju keevitussuitsu ja jooteaure eraldub . Siiski on alati oluline keskenduda ventilatsioonile, olenemata sellest, kui kaua keevitus toimub või kui palju töötajaid on keevitus- või jootekoha ümber.

  Keevitus– ja jooteaurude eemaldamist nimetatakse sageli protsessi ekstraheerimiseks. Protsessi ekstraheerimine võib toimida mitmel viisil, sealhulgas kohtväljatõmme individuaalses töökohas. Erinevate protsessi ekstraheerimise võimaluste ühine joon on aga see, et nad kõik kaitsevad keevitusaurude ja õhku paisatavate ohtlike elementide eest.

  Tavaliselt eemaldatakse aurudliigend-imutoru või väljatõmbekubu abil. Tekitades liigend-imutorus ja kubus negatiivse rõhu, tõmmatakse suits töökohast ja töötajast eemale. Negatiivse rõhu tekitab ventilaator, mida saab paigaldada otse liigend-imutorule või kubule, kuid sageli paigaldatakse see väljatõmbesüsteemi lõppu ja sageli välja.
  Kohtäratõmbe imutoru ja eraldusseadme ning ventilaatori vahele on paigaldatud filter kahjulike suitsuosakeste õhu filtreerimiseks nii, et need ei leviks hoonest väljapoole.

  Pakume protsessi ekstraheerimiseks erinevaid tooteid, sealhulgas liigend-imutorud, väljatõmbekubud ja tööstuslikud filtrid ekstraheeritud õhu puhastamiseks. Tooted on saadaval mitut tüüpi ja mõõtmetega ning pakume laia valikut tarvikuid, et pakkuda oma klientidele terviklahendust.

  Frequently asked questions

  Below you will find answers to some of the most common questions which we receive from customers.
  If you have other questions, please do not hesitate to contact us.

  Keevitamine on Eestis oluline tööstusharu, mida kasutatakse paljudes tööstusharudes, näiteks ehituses, töötlevas tööstuses, autotööstuses ja sõjaväes. Ohutu töökoha tagamiseks ja nii töötajate kui ka keskkonna kaitsmiseks on olemas mitmed suunised ja eeskirjad, mis reguleerivad keevitus- ja jootmisaurude väljatõmbesüsteemide kasutamist nende aurudega kokkupuute kahjulike mõjude eest.

  Siseriiklikud eeskirjad ja Euroopa direktiivid
  Eesti valitsus vastutab keevitus- ja jootmisaurude suhtes kohaldatavate väljatõmbesüsteemide eeskirjade jõustamise eest. Eesti järgib Euroopa direktiive ja riiklikke kohandusi keevitus- ja jootmisaurude käitlemiseks. Need eeskirjad on olulised, et vähendada tööga seotud terviseprobleemide riski ja minimeerida keskkonnamõju.

  Nõuded kaevandamissüsteemidele Eestis
  Eestis on keevitus- ja jootmisaurude väljatõmbesüsteemide kasutamisele kaubandus-/tööstusruumides kehtestatud selged ja kindlad nõuded, mis hõlmavad nii töötervishoiu ja -ohutuse kui ka keskkonnaalaseid eeskirju. Mõned nõuded hõlmavad järgmist:

   

  1. Õige dimensioneerimine: Eemaldussüsteem peab olema õigesti dimensioneeritud vastavalt keevituskoha suurusele ja tüübile.
  2. Tõhus filtreerimine: Süsteemil peavad olema tõhusad filtrid, mis suudavad eemaldada keevitus- ja jootmisaurudest kahjulikud osakesed ja aurud.
  3. Regulaarne hooldus: Selleks, et ekstraktsioonisüsteem töötaks korralikult, tuleb seda regulaarselt hooldada.
  4. Vastavus heite piirnormidele: Keskkonna kaitsmiseks peab ekstraheerimissüsteem vastama kehtestatud heitkoguste piirnormidele.

  Eesti valitsus vastutab keevitus- ja jootmisaurude suhtes kohaldatavate väljatõmbesüsteemide eeskirjade jõustamise eest. Need eeskirjad on olulised, et vähendada tööga seotud terviseprobleemide riski ja minimeerida valitsuse mõju. Riiklikud eeskirjad alluvad ka Euroopa Liidu keevitus- ja jootmisaurude kohta käivate seaduste ja määruste rangele kontrollile, et tagada ohutu töökoht ja keskkond.

  Nende seaduste rikkumise tagajärjed
  Keevitamine on Eestis oluline tööstusharu, kuid see on ka protsess, millega võivad kaasneda tervise- ja keskkonnariskid. Seetõttu on oluline järgida väljavõttesüsteemide jaoks kehtestatud stabiilseid suuniseid ja eeskirju, et säilitada ohutuid ja jätkusuutlikke töövõtteid. Samuti on oluline meeles pidada, et riiklikel seadustel ja Euroopa direktiividel on keskne roll nende eeskirjade järgimise tagamisel ning töötajate tervise ja keskkonna kaitsmisel.

  Kui soovite leida lisateavet Eesti keevitus- ja jootmisseadmeid käsitlevate suuniste ja eeskirjade kohta, võite külastada järgmisi veebisaite:

  Eesti Töökeskkonnaamet:
  WEEI pakub üksikasju töötajate ohutuseeskirjade ja kaevandamissüsteemide parimate tavade kohta. Lisateavet nende eeskirjade kohta leiate veebilehelt: https://www.ti.ee/en.

  Direktiiv 2000/54/EÜ: Kuigi see direktiiv ei ole otseselt seotud suitsudega, on selles direktiivis sätestatud raamistik keevitus- ja jootmisaurudest tulenevate bioloogiliste ohtude ohjamiseks. Veebisait: Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur

  Direktiiv 2004/37/EÜ: Seda direktiivi kohaldatakse konkreetsete kantserogeenide ja mutageenide suhtes, mis võivad sisalduda keevitus- ja jootmisaurudes, ning sellega nähakse ette konkreetsed meetmed kokkupuute kontrollimiseks. Veebisait: Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur 

  Keskkonaamet:
  Keevitus- ja jootmisaurud võivad sisaldada kahjulikke aineid nagu osoon ja lämmastikoksiidid. Ettevõtted võivad vajada lube, kui nende suits ületab teatud piirmäärasid. Teavet õhukvaliteedi määruste kohta leiate Keskkonnaameti veebilehelt: https://keskkonnaamet.ee/.

  Me jätame endale õiguse märkida, et reeglid ei pruugi kõikides riikides olla samad. See tekst on soovituslik. Õigusaktide järgimise tagamiseks on alati soovitatav tutvuda ametiasutuste eeskirjade ja suunistega.